Prvošolčki smo imeli delavnico izdelave igrač iz odpadnih materialov. Cel teden smo zbirali plastenke in izrabljene nogavičke ali nogavičke brez para. Nekaj plastenk nam je hišnik odrezal malo pod vrhom, zgornji del z zamaškom bomo uporabili za lovljenje in podajanje žogic. Plastenke smo na delavnici pobarvali in poslikali. V cele plastenke smo nalili malo vode, da smo jih obtežili. Služile nam bodo za keglje. Iz nogavic smo se naučili zviti žogico za podiranje kegljev. Manjše nogavičke pa nam bodo služile kot žogice za podajanje z odrezanimi plastenkami. Poslikali smo tudi plastične kanglice od zelenjave, ki jih bomo lahko uporabili v peskovniku.

Pri delu so nam pomagale devetošolke Tinkara, Nina in Alma, ki so jih bili učenci zelo veseli.