Mentorici: Vida Oranič, Maruša Ferjan

Ker so se petošolci v raziskovalni nalogi srečali tudi s čevljarstvom, s to obrtjo je namreč povezan tudi običaj VUČ U VODO, so si ogledali tudi potek proizvodnje izdelave čevlja v tovarni PEKO.
Peš smo se odpravili proti tovarni. Na poti do tovarne je tudi bivša tovarna BPT, ki je bila v času, ko je tovarna obratovala, poznana doma in v tujini po svojih kakovostnih bombažnih izdelkih.

peti_r_01

Pot smo nadaljevali in prišli do tovarne PEKO, kjer nas je že čakala naša vodička po tovarni, ga. Hedvika Meglič.

peti_r_02

Ga. Meglič je najprej predstavila sam nastanek tovarne. Povedala je, kako danes izdelujejo čevlje – od same ideje do čevlja. Ker naši petošolci niso imeli vprašanj, je sledil ogled proizvodnje. Ga. Meglič nas je peljala v vse oddelke od prirezovalnice, sekalnice, šivalnice, montaže do oddelka, kjer čevlje še zadnjič natančno pregledajo preden gredo le ti v prodajalno, ki je tudi v tovarni. Sam ogled je bil zelo zanimiv in poučen, saj so petošolci izvedeli veliko novega. Vse današnje znanje pa bodo dopolnili še pri urah gospodinjstva.

FOTOGRAFIJE obiska tovarne Peko

peti_r_03 peti_r_04 peti_r_05 peti_r_06 peti_r_07

Učenci so o obisku tovarne zapisali

peti_r_08 peti_r_09